שיש למטבח

שיש למטבח

פעם המטבח היווה כמקום בודד, כמו גם אחורי, בכל נכס. המטבח נועד רק לשם האלמנט הפרקטי. השנים חלפו ועברו להן, ואתן גם החשיבות והפונקציונליות של המטבח קיבלו תפנית חדה. כיום המטבח הפך ללב הבית, מן המקום של עיצובו מחדש. באם אתם עוברים דירה. או לחלופין באם אתם משפצים באופן יסודי את ביתכם. כדאי שתפנימו, כי יש לתכנן את המטבח מראש. למן הפרט הכי קטן, ועד הפרטים הגדולים יותר. קיימים כיום המון סגנונות של מטבחים. בין אם מדובר במטבח מודרני. ובין אם מדובר במטבח כפרי. מרבית האנשים כיום מעדיפים את המטבח העכשווי, קרי – המודרני. ובתור שכך, עליהם לבצע החלטה מושכלת, שאיננה פשוטה. בחירת שיש למטבח. תוך כדי התכתבות עם צבעים שקטים. מטבח מינימליסטי. הומוגני. כך או כך, תצטרכו לתכנן הכול, מתוך חשיבה מוקדמת, ותוך כדי הקפדה על כל הפרטים. כל זאת כדי שיהיה לכם, בסופו של יום, את המטבח המושלם. שמאז ומתמיד חלמתם עליו…

איזה סוגים של שיש למטבח קיימים כיום?

כאמור לעיל, כאשר בוחרים בסגנון המטבח המודרני, לרוב יהיה שיש למטבח. אך איננו בטוחים שאתם מודעים לעובדה, כי יש המון סוגי שיש. כל אחד שונה בתכלית מהמקביל לו. אפשר למצוא מוצרים שהם פשוט חיקוי זול למקור. או מוצרים של מותגים, בכל גבולות המחיר על הסקלה. רגע לפני שאתם מתדפקים על החלונות של החנויות המקומיות, כדאי שתתוודעו לסוגי השיש השכיחים ביותר. ואלו הם, כלעיל –

  • שיש עבור המטבח שנקרא חברון. חברון מוכרת לכל בתור "עיר האבות". כאשר ממנה ניתן להשיג אבן מיוחדת, שממנה מייצרים את השיש. בחנויות לא תמיד יש את השיש חברון האמתי. שימו לב לחיקויים, חלקם מוצלחים יותר, וחלקם מוצלחים פחות. בדרך כלל, שיש חברון קיים בצבע צהוב, או בצבע לבן. הנראות שלו מחוספסת, עם שילוש של פסים ענוגים. עלותו שווה לכל כיס.
  • שיש לשם הצבה במטבח מאבן קיסר. הוא לא נועד רק לשליטים. כמעט כולם, בוודאי, יודעים מיהו. הישראליים מאוד מעדיפים אותו. המשטח שמתקינים במטבח לא באמת עשוי משיש מקורי, כי אם הוא עשוי מתחליף שיש טבעי. חומר הגלם אשר מכונה קוורץ. האחריות מוודאת, כי השיש לא יישרט, וצבעו לא ידהה. המחיר שלו שפוי לגמרי. ולחולי הניקיון מבינכם, נקדים ונאמר, כי אין בעיה לנקות את השיש הזה.
  • בבחירת השיש למטבח, נציין את השיש קוריאן. מדובר אודות משטח עבודה, שאינו עשוי ממש משיש. עדות לקיומו נצפתה במקדשים הקדומים של יוון. שיש קוריאן עשוי מחומר מינרלי איתן. וליתר דיוק, מדובר על שיש אקרילי. אין בעיה לפרק אותו, עם מעבר בית. ייחודו מתבטא בכך שהוא אנטי בקטריאלי. ובקשר לתמחור שלו – סביר בהחלט.
  • שיש למטבח מגרניט. מקורו של שיש הגרניט באדמה. בה החום, וכן הלחץ, מייצרים את הסלע הכי דחוס וחזק. הסלע שנוצר ושנחצב, עובר תהליך מסיבי להפיכתו למשטח עבודה מדהים. מדובר אודות חומר טבעי, לכל דבר ועניין. המחיר שלו בהחלט שווה את היתרונות שלו.